Torrent Film Nasıl İndirilir?

- TORRENT PROGRAMININ KULLANIMI

Öncelikle torrent dosyalarını film olarak indirmeniz için aracı programa ihtiyacınız vardır.

Apifilm.com olarak uTorrent programını öneriyoruz. http://www.utorrent.com/intl/tr/ bağlantı adresinden programın en güncel versiyonunu indirebilirsiniz.

Öneri: uTorrent programının kurulum aşamasında Ask Arama Motoru, Ask Tool Bar vs. gibi istemediğiniz programları kurulumu için seçili bölümleri kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Kurulumu tamamlandıktan sonra artık istediğiniz filmin torrent dosyasını indirebilirsiniz.


- SİTEMİZDEN FİLM İNDİRME

Sitemizden film indirmeniz için öncelikle ilgili filmin sayfasında bulunan .zip dosyasını indirmelisiniz.

Genellikle .zip dosyasının içinde iki farklı dosya mevcuttur. Biri .torrent yani filmin kendisi, diğeri ise .srt veya .sub yani altyazı dosyasıdır.

İndirdiğiniz .zip dosyasının içindeki .torrent dosyasını çift tıkladığınızda mecburen uTorrent programı ile açılır ve diğer paylaşım yapanları bularak film inmeye başlar.

Not: Bilgisayarınızı kapatıp tekrar açtığınızda indirme işlemi kaldığı yerden devam eder, o yüzden istediğiniz zaman bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Endişe etmeyin.


- İNDİRİLEN FİLMLERİ İZLEME

* Harici Medya Oynatıcı veya TV ile USB üzerinden Divx Film İzleme

İndirdiğiniz filmi izlemek için hem film (.avi, .mkv, mp4 vs.) dosyasını , hemde altyazı (.srt, .sub vs.) dosyasını aynı klasörün içine atmalısınız ve isimleri de aynı olmalı ki böylece oynatıcı hangi altyazının hangi  filme ait olduğunu anlayabilsin.

Örnek: avatar.avi – avatar.srt

Eğer oynatıcınızda Türkçe karakter sorunu yaşıyorsanız sistemin ayarlarından çözebilirsiniz. Oynatıcının teknik servisinden bu konuda destek alabilirsiniz.

* Bilgisayar üzerinden Divx Film İzleme

Filmin indirme işlemi tamamlandıktan sonra bir divx oynatıcı (divx player) programı ile filmi ve altyazıyı birlikte oynatabilirsiniz.

Apifilm.com olarak Gom Player‘ı öneriyoruz. http://www.gomplayer.org/ adresinden bahsettiğimiz programı indirebilirsiniz.

Ancak tüm formatları sorunsuzca izleyebilmeniz için K-Lite Codec paketini indirmeniz gerekmektedir. http://www.gomplayer.org/k-lite-codec-indir/ adresinden indirebilirsiniz. Böylece tüm film formatlarını rahatlıkla oynatabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi aynı klasör ve aynı isim standardını uygulamanız halinde Gom Player’da altyazıyı otomatik tanıyacaktır ve oynatacaktır.

Örnek: avatar.avi – avatar.srt


Bunlarında dışında takıldığınız konularda Facebook sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


torrent film nasıl indirilir , torrent nasıl indirilir , torrent film indirmek , film nasıl indirilir , film indirmek , torrent indirme programı , divx player, film altyazı sorunu , nasıl film izlenir , divx nasıl izlenir , divx film nasıl indirilir , altyazılı film nasıl izlenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 2 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>